Tūrisms

Gaidām ciemos!

Sākot ar 2019. gada vasaru interesentiem iepriekš piesakot savu apmeklējumu ir iespēja viesoties Lūšu Dravā! Pie mums pieejama gan medus nodarbība, gan vaska sveču darbnīca, gan arvien lielāku popularitāti gūstošā spēle disku golfs. Nodarbības laikā runāsim par biškopja arodu, apskatīsim darbarīkus, iepazīsimies ar bites dzīves ciklu un tās nozīmīgumu pasaules uzbūvē. Piedāvājam arī Lūšu Dravas lielisko produktu degustāciju un iespēju tos iegādāties. Viesošanās Lūšu Dravā iespējama tikai ar iepriekšēju pieteikšanos!

Disku golfs Lūšu Takā

Praktiskā medus nodarbība

Iepriekš vienojoties, grupām pieejama radoša praktiskā nodarbība pusotras stundas garumā (90 min). Tās laikā mēs apskatām demonstrācijas stropu (pie bitēm tuvumā gan neejam drošības apstākļu dēļ), pagaršojam biškopības produktus, pēc tam viesi radoši apdarina savas burciņas, sajauc savu izvēlēto medus maisījumu, iepilda to burciņā, sagatavo un izdrukā produkta marķējumu. Pēc nodarbības cienājam apmeklētājus ar pašceptu maizi, medu un siltu tēju. Pieejama arī “Lūšu Dravas” daudzveidīgo produktu degustācija un iegāde, savukārt bērni var izmantot mūsu plašo teritoriju, lai izskrietos un paspēlētu āra spēles.
Medus nodarbības cena vienam apmeklētājam ir 6,00 EUR (t.sk. PVN).
Uz nodarbību obligāti jāpiesakās iepriekš (kontakti lapas apakšā)!

Vaska sveču darbnīca

Viesi pie mums laiku var aizraujoši pavadīt ne tikai medus burciņas tapšanas darbnīcā, bet arī vaska sveču liešanas darbnīcā! Kādam pūcīte, kādam vienradzis, citam lācītis, rozīšsvece vai svētku kūka. Lai arī kāda būtu pašgatavotās sveces forma – karsta vaska smarža ir tik valdzinoši patīkama! Gaidīsim ciemos!

Svinības, semināri, kolektīvu pasākumi

Mūsu ērti aprīkotajā nojumē ir iespējams arī uzņemt un organizēt nelielas svinības. Piemēram, dzimšanas dienas ballīti bērniem. Mums ir galdi cienastam, soli, kur piesēst, plašums, kur izskrieties, ugunskura pavards ar trijkāji lielajam zupas katlam, kā arī disku golfa laukums papildu fiziskajām aktivitātēm praktiski jebkuram vecumam. Nojumē tik pat labi var organizēt arī kādu semināru vai apmācības, jo ir pieejams projektors ar ekrānu un apskaņošanas sistēmu.

Lielizmēra Latvijas karte

Vai ir iespējams apceļot Latviju vienā dienā? Jā, tas ir iespējams, turklāt ar smaidu sejā! Šobrīd veidojam jaunu un unikālu vides objektu – Lielizmēra Latvijas karti. Pļavā izveidotās Latvijas kontūras platums ir nepilni 200 metri, bet perimetrs – 600 metri. Mūsuprāt, interesanta vieta pastaigai un no gaisa uzņemtām fotogrāfijām vai video.


Disku golfs

Pēc ekskursijas vai arī kā atsevišķu nodarbi piedāvājam iziet disku golfa trasi “Lūšu Taka” ar 9 groziem. Disku golfa spēles laikā ar diskiem jeb lidojošajiem šķīvīšiem no starta līdz grozam jātiek ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Iesācējiem tā ir jauka pastaiga mežā, vienlaikus piedaloties interesantā spēlē.
Attālumi līdz groziem nav gari, tāpēc laukums ir piemērots arī pilnīgiem iesācējiem, taču celiņu trajektorijas ir pietiekami izaicinošas arī pieredzējušiem disku golfa entuziastiem. Uzvar tas, kurš guvis visvairāk prieka!

Lai uzzinātu vairāk par disku golfa spēles norisi un noteikumiem, aicinām ielūkoties Latvijas Disku golfa federācijas tīmekļa vietnē, kur detalizēti izskaidroti disku golfa spēles norises principi, noteikumi un padomi.

Lai uzspēlētu, savu apmeklējumu obligāti jāpiesaka iepriekš (kontakti lapas apakšā)!
Ar inventāru un spēles apmācību nodrošināsim. Lai labi lido!

Maksa
Disku noma 1 personai un laukuma lietošanas maksa – 3,00 EUR (t.sk. PVN)
Laukuma lietošanas maksa personai ar saviem diskiem – 1,00 EUR (t.sk. PVN)

LEADER projekta īstenošana

SIA “Lūšu Drava” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansēto projektu “Telpas aprīkošana biškopības izglītojošajam tūrismam un disku golfa takas izveide” (Nr. 19-04-AL02-A019.2101-000010) ir iegādājusies aprīkojumu tūrisma apmeklētāju uzņemšanai, PVC sieniņas nojumei, projektoru un ekrānu, kā arī disku golfa aprīkojumu.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.